Севиля тръгна с 1:1 срещу Атлитик Билбао в дебюта на

...

Сампаоли започна с реми в Севиля

Севиля потегли с 1:1 против Атлитик Билбао в дебюта на новия си треньор Хорхе Сампаоли.

Аржентинският треньор бе направил цели седем смени спрямо мача от Шампионската лига през седмицата, в който андалусийският тим загуби тежко от Борусия Дортмунд с 1:4.

Севиля съумя да се възползва от ентусиазма при новия треньор и поведе рано в резултата посредством Оливер Торес.

В 73-ата минута Атлетик Билбао, който реализира напън през второто полувреме съумя да изравни посредством резервата Микел Висга. Това е най-хубавият старт на баския тим от сезон 1956/57.

Атлетик резервира третото си място в класирането, директно след Барселона и Реал Мадрид.

В добавеното време на мача бе изпъден Андерс Ерера от отбора на гостите.

Севиля съумя да се изкачи на 17-о място в класирането, като от началото на сезона има единствено една победа.
Източник: novsport.com