Севиля спечели с 1:0 градското дерби от 27-ия кръг на

...

Севиля сложи край на черната си серия, взимайки градското дерби

Севиля завоюва с 1:0 градското дерби от 27-ия кръг на испанското футболно състезание против Бетис, с което се отдалечи от преследвачите за зона Шампионска лига.

Андалусийци са четвърти с 51 точки и мач повече от Реал Сосиедад и Бетис, които са надлежно с 45 и 42, както и с дуел повече. В същото време възпитаниците на Хулен Лопетеги изостават с пет пункта от третия Барселона, с още една от Реал Мадрид и общо с 12 от лидера в Ла Лига Атлетико Мадрид.

Севиля вкара единствения гол в 27-та минута. Юсеф Ен Несири получи топката от Хесус Навас и я изпрати в долния десен ъгъл, като не остави късмет на вратаря на тима на Бетис. "Зелено-белите " пък се пробваха да върнат гола, само че стигнаха единствено до един анулиран.

Преди тази победа Севиля бе в серия от две следващи загуби в Примера и четири следващи срещи без триумф във всички шампионати. Бетис пък бе в серия от четири следващи победи в шампионата