Севиля се класира за осминафиналите в Купата на Краля. Червено-белите

...

Севиля се измъчи, но продължава напред за Купата на краля

Севиля се класира за осминафиналите в Купата на Краля. " Червено-белите " победиха мъчно с 2:1 като посетител втородивизионния галисийски Расинг Ферол.

Андалусийци излязоха напред в резултата половин час игра след началото на срещата, когато прецизен бе централният защитник Маркао.

Само четири минути след началото на второто полувреме Расинг Ферол стигна до изравнително попадение посредством Франсиско де ла Мансанара.

Де ла Мансанара се трансформира от воин в виновник за своя отбор, откакто в границите на 9 минути си изкара два жълти картона и в 75-ата бе изпъден.

Севиля се възползва от численото си предимдство и в 87-ата минута Хуанлу Санчес се разписа след асистенция на Рафа Мир за крайното 2:1 в интерес на гостите.

В различен мач от шампионата Майорка се наложи с 3:0 при гостуването си на Бургос и също продължава напред.