Севиля се доближи на 5 точки зад лидера Реал Мадрид

...

Севиля продължава да мечтае за догонване на Реал Мадрид след гросмайсторска победа

Севиля се приближи на 5 точки зад водача Реал Мадрид след домакинска победа с 1:0 над Хетафе. Андалусийците имат и мач по-малко от " кралете ".

Ефектен удар с пета на Рафа Мир в 22-ата минута донесе триумфа за отбора на Кике Флорес. Асистенцията бе на Лукас Окампос, който проби отляво и достави ужасно центриране за централния си нападател.

Две минути преди почивката Хетафе изравни посредством Хайме Мата, само че голът не бе зачетен поради засада. В 49-ата минута и попадение на домакините беше анулирано поради засада. До края на срещата андалусийците сътвориха още две положителни положения, само че с пропуски се отличиха Папу Гомес и Иван Ракитич.

Радостта на севилци беше помрачена от контузията на Жул Кунде, който бе заменен наложително от Неманя Гудел.

В другия мач от Ла Лига, игран по-рано през днешния ден, Райо Валекано и Бетис си спретнаха голово тъждество 1:1.
Източник: fakti.bg