Севиля постигна важен успех при гостуването си на Алавес, побеждавайки

...

Севиля притисна Барселона след успех над Алавес

Севиля реализира значим триумф при гостуването си на Алавес, побеждавайки с 2:1 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига.

Гостите стартираха по-агресивно и още в 3-ат минута откриха резултата. Хесус Навас откри превъзходно Юсеф Ел Насири, който елегантно означи във вратата на Фернандо Пачеко.

Домакините реагираха незабавно и във 12-ата минута възвърнаха равенството. Едгар Боно осъществя хубав гол във вратата на Боно.

Головото шоу продължи да господства през първата част и в 30-ата минута гостите още веднъж излязоха напред в резултата. Сусо стреля от отдалеченост, след което топката влетя в горния десен ъгъл.

Двата отбора заформиха здрава борба в идващите минути, само че ново попадение падна чак седем минути преди края на дуела. Химо Наваро си означи автогол, само че след ревизиране на обстановката с ВАР, основният арбитър Исидро Ескедерос анулира попадеието.

Дълбоко в добавеното време на срещата Хоселу насочи компактен изстел, само че Боно избави, което бе и последното деяние в дуела.

Със извоюваните три точки Севиля се изкачи н четвъртата позиция в Ла Лига с актив от 33 точки, до момента в който Алавес е тъкмо над чертата с 18.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `