Севиля постигна важен успех при гостуването си на Алавес, побеждавайки

Севиля постигна важен успех при гостуването си на Алавес, побеждавайки ...

Севиля притисна Барселона след успех над Алавес

Севиля постигна важен успех при гостуването си на Алавес, побеждавайки с 2:1 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига.

Гостите стартираха по-агресивно и още в 3-ат минута откриха резултата. Хесус Навас намери великолепно Юсеф Ел Насири, който елегантно отбеляза във вратата на Фернандо Пачеко.

Домакините реагираха мигновено и във 12-ата минута възстановиха равенството. Едгар Боно реализира красив гол във вратата на Боно.

Головото шоу продължи да властва през първата част и в 30-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Сусо стреля от дистанция, след което топката влетя в горния десен ъгъл.

Двата тима заформиха здрава битка в следващите минути, но ново попадение падна чак седем минути преди края на двубоя. Химо Наваро си отбеляза автогол, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия Исидро Ескедерос отмени попадеието.

Дълбоко в добавеното време на срещата Хоселу отправи плътен изстел, но Боно спаси, което бе и последното действие в двубоя.

Със спечелените три точки Севиля се изкачи н четвъртата позиция в Ла Лига с актив от 33 точки, докато Алавес е точно над чертата с 18.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($(".suggested-news").length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `