Севиля постигна първа победа за сезона в Ла Лига, след

...

Севиля с дебютен успех през сезона в Ла Лига

Севиля реализира първа победа за сезона в Ла Лига, откакто завоюва с 3:2 гостуването си на Еспаньол в дуел от петия кръг на испанското футболно състезание.

Поражението удължи серията на Еспаньол без победа вкъщи до шест мача, а за последно записа триумф против Севиля през януари 2017 година.

Севиля водеше с 3:0 още преди края на първото полувреме. Ерик Ламела откри резултата още в първата минута, а две попадения на Хосе Кармона направиха задатъка на гостите по-убедителен.

Хоселу понижи от дузпа в добавеното време на първата част, а Мартин Брайтуайт се разписа за 2:3 в 62-ата.

Шест минути преди края Ламела получи втори жълт картон и беше изпъден, само че Еспаньол по този начин и не съумя да стигне до изравнителен гол.
Източник: novsport.com