Севиля постигна много важна победа с 2:0 у дома срещу

...

Севиля най-после победи в Шампионската лига

Севиля реализира доста значима победа с 2:0 вкъщи против Волфсбург и резервира шансове за класиране в идната фаза на Шампионската лига. Срещата беше от група G. Жоан Жордан откри резултата в 13-ата минута, а надълбоко в добавеното време Рафа Мир оформи крайния резултат.

С триумфа испанският отбор събра 6 точки и заема трето място във краткотрайното класиране. "Вълците " са последни с точка по-малко. Лидер е Лил с 8 точки, а втори е Залцбург със седем точки. В последния кръг Севиля гостува на Залцбург, а Волфсбург приема Лил.

Андалусци започнаха по-добре мача и в 13-ата минута излязоха напред в резултата. Иван Ракитич центрира, а в наказателното поле Жоан Жордан с глава се разписа за 1:0. В седмата минута на добавеното време отборът на Хулен Лопетеги постави точка на разногласието. Рафа Мир се възползва от подаване на Лукас Окампос в наказателното поле, с цел да вкара за 2:0.