Севиля постигна много ценна победа в гостуването си на Леванте.

...

Севиля продължава борбата за среброто в Ла Лига

Севиля реализира доста скъпа победа в гостуването си на Леванте. Тимът на Хулиен Лопетеги се наложи над валенсианци с 3:2 и излезе на втора позиция във краткотрайното класиране в Ла Лига с 63 точки. С 61 пункта са Атлетико Мадрид, а Барселона, с два мача по-малко е с 60 точки.

Хесус Корона даде задатък на "лос рохибланкос " още в 14-ата минута. Радостта на гостите обаче търпя единствено 8 минути. Капитанът на домакините Хосе Луис Моралес изравни от дузпа отсъдена за нарушаване против Серхио Постиго.

Мексиканският халф обаче откри вратата на Дани Карденяс за повторно в 27-ата минута, с цел да даде още веднъж преднина на андалусийците.

В 70-ата минута Моралес получи късмет да извърши нова дузпа, само че не уцели защитаваната от Боно врата. Десетина минути по-късно Жул Кунде направи преднината на Севиля от два гола.

Три минути преди края на постоянното време Роберто Солдадо даде очаквания на домакините за точка, само че за трето попадение време нямаше.