Севиля поднесе една от най-големите изненади на осминафиналната фаза на

Севиля поднесе една от най-големите изненади на осминафиналната фаза на ...

Севиля превзе “Олд Трафорд“, Юнайтед се наигра.

Севиля поднесе една от най-големите изненади на осминафиналната фаза на Шампионската лига, след като успя да елиминира Манчестър Юнайтед и то насред „Олд Трафорд“. Андалусийци спечелиха с 2:1 гостуването си и по този начин продължават напред в турнира, след като първата среща на „Рамон Санчес Писхуан“ завърши 0:0. Това е първият успех в историята на Севиля на английска земя. Испанският отбор за първи път от 60 години насам се класира за четвъртфиналната фаза на турнира. Головете за победата на Севиля отбеляза Уисам Бен Йедер, който влезе в ролята на жокер за Винченцо Монтела. Италианецът пусна в игра френския нападател в 72-та минута, а 27-годишният голаджия бързо намери пътя към вратата на Давид де Хеа и се разписа в 74-та и 78-та минута. Почетното попадение за „червените дяволи“ реализира Ромелу Лукаку в 84-та минута.

Севиля създаде първото опасно положение в мача в 9-та минута. Евер Банега центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Хоакин Кореа стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Давид де Хеа.

Пред Луис Муриел се откри много добра възможност в 27-та минута, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Де Хеа.

Единственото добро положение, което се откри пред Манчестър Юнайтед през първото полувреме бе в 38-та минута. Алексис Санчес комбинира с Маруан Фелаини, който бе изведен на отлична позиция и стреля, но Серхио Рико спаси.

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа – 25. Антонио Валенсия, 12. Крис Смолинг, 3. Ерик Баи, 18. Ашли Йънг – 27. Маруан Фелаини, 31. Неманя Матич – 14. Джеси Лингард, 7. Алексис Санчес, 19. Маркъс Рашфорд – 9. Ромелу Лукаку

Севиля: 1. Серхио Рико – 25. Габриел Меркадо, 4. Симон Кяер, 5. Клеман Ленгле – 17. Пабло Сарабиа, 15. Стивън Н‘Зонзи, 22. Франко Васкес, 10. Евер Банега, 18. Серхио Ескудеро – 11. Хоакин Кореа, 20. Луис Муриел

Стадион: „Олд Трафорд“

Съдия: Дани Макели