Севиля поднесе една от най-големите изненади на осминафиналната фаза на

...

Севиля превзе “Олд Трафорд“, Юнайтед се наигра

Севиля сервира една от най-големите изненади на осминафиналната фаза на Шампионската лига, откакто съумя да отстрани Манчестър Юнайтед и то посред „ Олд Трафорд “. Андалусийци завоюваха с 2:1 гостуването си и по този метод не престават напред в шампионата, откакто първата среща на „ Рамон Санчес Писхуан “ приключи 0:0. Това е първият триумф в историята на Севиля на британска земя. Испанският тим за първи път от 60 години насам се класира за четвъртфиналната фаза на шампионата. Головете за успеха на Севиля означи Уисам Бен Йедер, който влезе в ролята на жокер за Винченцо Монтела. Италианецът пусна в игра френския нападател в 72-та минута, а 27-годишният голаджия бързо откри пътя към вратата на Давид де Хеа и се разписа в 74-та и 78-та минута. Почетното попадение за „ алените дяволи “ осъществя Ромелу Лукаку в 84-та минута.

Севиля сътвори първото рисково състояние в мача в 9-та минута. Евер Банега центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Хоакин Кореа стреля с глава, само че над напречната греда на вратата на Давид де Хеа.

Пред Луис Муриел се откри доста добра опция в 27-та минута, който стреля, само че настрана от левия дирек на вратата на Де Хеа.

Единственото положително състояние, което се откри пред Манчестър Юнайтед през първото полувреме бе в 38-та минута. Алексис Санчес комбинира с Маруан Фелаини, който бе изведен на отлична позиция и стреля, само че Серхио Рико избави.

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа – 25. Антонио Валенсия, 12. Крис Смолинг, 3. Ерик Баи, 18. Ашли Йънг – 27. Маруан Фелаини, 31. Неманя Матич – 14. Джеси Лингард, 7. Алексис Санчес, 19. Маркъс Рашфорд – 9. Ромелу Лукаку

Севиля: 1. Серхио Рико – 25. Габриел Меркадо, 4. Симон Кяер, 5. Клеман Ленгле – 17. Пабло Сарабиа, 15. Стивън Н‘Зонзи, 22. Франко Васкес, 10. Евер Банега, 18. Серхио Ескудеро – 11. Хоакин Кореа, 20. Луис Муриел

Стадион : „ Олд Трафорд “

Съдия : Дани Макели