Севиля победи с 2:0 Елче в отложен двубой от 2-ия

...

Севиля се справи с Елче в отложен мач

Севиля победи с 2:0 Елче в отсрочен дуел от 2-ия кръг на Ла Лига. Головете за триумфа осъществиха Ен Несири и Франко Васкес.

Домакините бяха по-добрият тим на терена през първата част, само че съумяха да осъществят попадение едвам в края на първата част. В 43-ата минута Сусо центрира чудесно в наказателното поле на противника, а там Ен Несири с глава откри резултата.

Три минути след подновяването на играта Оскар прати топката под напречната греда, само че вратарят на гостите се оправи и мазета кълбото. В 55-ата минута домакините още веднъж пропуснаха от отлична позиция. Четири минути по-късно голмайсторът в този дуел Ен Несири прати топката настрана от вратата след рисков удар.

Точка на разногласието и крайния резултат оформи Франко Васкес след отличен гол с пета в 89-ата минута на срещата. След този триумф Севиля заема 4-ото място в класирането с актив от 54 точки, Елче е на 17-ото място с 24.