Севиля победи Хетафе с 3:1 като гост и се класира

...

Неочакван герой прати Севиля на четвъртфинал за Купата на краля

Севиля победи Хетафе с 3:1 като посетител и се класира за четвъртфиналите за Купата на краля. В воин за андалуския отбор се трансформира нападателят Исаак Ромеро, който вкара два гола. 23-годишният футболист най-вече играе за втория тим на Севиля през този сезон. Още едно попадение добави Серхио Рамос, а за домакините прецизен беше Хайме Мата.

Гостите поведоха в резултата още в 8-ата минута. Тогава Рамос беше прецизен след подаване на Сусо. Хетафе натисна в търсене на изравнителен гол и стигна до подобен в 23-ата минута. Негов създател стана Хайме Мата.

В началото на второто полувреме Севиля още веднъж излезе напред в резултата, откакто Ромеро беше прецизен. Нападателят оползотвори подаване на Лукас Окампос.

В 55-ата минута още веднъж Ромеро прати топката във вратата, а този път в ролята на негов помощник влезе Джибрил Соу.