Севиля победи Алавес с 2:1 като гост в двубой от

...

Севиля потрепери срещу Алавес, но стигна до победата

Севиля победи Алавес с 2:1 като посетител в дуел от 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

Ел Насри дава задатък на гостите още в третата минута, само че домакините отвърнаха на удара в 12-ата с попадение на Мендес за 1:1. Сусо оформи крайното 2:1 за Севиля в 30-ата минута, само че забавните моменти не стопираха дотук.

Гол на гостите беше анулиран в 85-ата минута поради игра с ръка, а в продължението на срещата Алавес получи дузпа, само че пропусна да изравни след добра интервенция на вратаря на Севиля при удара на Хоселу.

Успехът изстреля Севиля на четвърта позиция с 33 точки единствено на една зад третия Барселона и на четири зад втория Реал (Мадрид). Атлетико е отпред с 41 точки и два мача по-малко от преследвачите си.
Източник: fakti.bg