Севиля не успя да победи Валядолид в домакинството си от

...

Валядолид попари Севиля с късен гол

Севиля не съумя да победи Валядолид в семейството си от 14-ия кръг на Ла Лига. Домакините на " Рамон Санчес Писхуан " поведоха в 31-ата минута от дузпа, маркирана от Лукас Окампос, само че гостите се добраха до точката в 87-ата минута с попадение на ветерана Раул Гарсия.

Всъщност срещата бе много оспорвана, като и двата отбора имаха своите благоприятни условия в хода на мача. Севиля стартира по-агресивно и в 31-ата минута стигна и до разкриване на резултата. Футболист на противника игра с ръка в наказателното поле и съдията уточни бялата точка, а Лукас окампос бе прецизен за 1:0.

Валядолид обаче не се съобщи и търсеше изравняването. То пристигна малко преди края на мача. При едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и попадна в Раул Гарсия, който с доста хубав шут от границата на наказателното поле означи същински шедьовър за 1:1.

Така Севиля събра актив от 20 точки и остава на 6-ото място в класирането. Валядолид пък е с 14 точки на 17-ата позиция.

Ла Лига 14 кръг, събота 19 декември  Севиля 1:1краен резулат  Реал Валядолид