Севиля надви с 1:0 Атлетико (Мадрид) и завърза още шовече

...

Севиля удари Атлетико , битката за титлата в Ла Лига става жестока

Севиля надделя с 1:0 Атлетико (Мадрид) и завърза още шовече борбата за купата в Ла Лига. Срещата бе от 29-ия кръг на шампионата. Единственият гол в мача вкара Маркос Акуня в 70-ата минута.

В началото на срещата Лукас Окампос пропусна дузпа.

С триумфа андалуският клуб събра 58 точки и заема 4-о място. Атлетико към момента е водач с 66 точки. Барселона може да се приближи на точка от " дюшекчиите ", в случай че победи Валядолид. Реа (Мадрид) е трети с 63 точки.

Севиля получи дузпа в 7-ата минута след нарушаване на Саул. Зад топката застана Лукас Окампос, само че Ян Облак избави.
 Снимка 525740
Източник:

Минута по-късно бранител на гостите спря удар на Луук де Йонг с глава. В 26-ата изстрел на Кунде с глава мина над вратата на Облак.

В 46-ата минута рисков удар на Суарес не откри очертанията на вратата.

Севиля откри резултата в 70-ата минута. Тогава Хесус Навас сподели забележителна техника и откри Маркос Акуня, който не остави шансове на Облак за 1:0.

Три минути по-късно удар на Марио Ермосо мина над вратата.