Севиля и Пари Сен Жермен завършиха наравно 2:2 в контрола,

...

Севиля изпусна да бие ПСЖ

Севиля и Пари Сен Жермен приключиха наедно 2:2 в контрола, играна в Португалия. Испанците изпуснаха успеха две минути преди края, когато френският отбор означи втория си гол. Иван Ракитич от дузпа в 40-ата минута даде задатък на андалусийците. Тя бе отсъдена за нарушаване на вратаря Кейлор Навас против Юсеф Ен Несири. В 48-ата минута Ашраф Хакими проби отдясно и подаде към Арно Калимуендо в наказателното поле, който продължи към непокрития Мауро Икарди и той без закъснение прати топката в мрежата за 1:1. Севиля си върна преднината в 63-ата минута с отдалечен изстрел на Оскар, коойто не остави шансове на вратаря за 2:1. В 88-ата минута обаче французите се добраха до равенството след груба неточност в отбраната на андалусийци. Вратарят Буну избави бомбен шут, само че съотборниците му не се схванаха кой да почисти топката и притичалият Кени Нагера оформи крайното 2:2. В неделя ПСЖ излиза против Лил в спор за Трофея на първенците в неделя.