Севиля и Манчестър Юнайтед играят при резултат 3:0 в интригуващ

...

НА ЖИВО: Севиля - Манчестър Юнайтед 3:0, ВАР отмени гол на домакините

Севиля и Манчестър Юнайтед играят при резултат 3:0 в завладяващ мач-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Ен-Несири откри за домакините в 8-ата минута след нова неточност на Хари Магуайър. Веднага след подновяването на играта през втората част Лоик Баде удвои за домакините.

Двата не съумяха да излъчат победител в първата среща на „ Олд Трафорд ”, завършвайки при резултат 2:2. Така всичко в конфликта ще бъде решено през днешния ден на стадион „ Рамон Санчес Писхуан ”.

Мачът започва в 22:00 и ще го проследим онлайн в Gong.bg.

Двата отбора се вкопчиха в здрава борба още през цялото време, а Марсел Забицер получи сериозен удар в 3-ата минута, откакто бе жестоко изблъскан от футболист на Севиля край тъчлинията и се удари в пейка отвън терена.

Резултатът в мача бе открит още в 8-ата минута, а под светлините на прожекторите още веднъж попадна капитанът на гостите от Англия Хари Магуайър. Централният защитник направи нова комична неточност, която коства скъпо на „ алените дяволи ”. Магуайър върна към Давид де Хеа, а вратарят на Юнайтед реши да комбинира още веднъж с него вместо да почисти мощно напред. Магуайър бе притиснат от цели трима играчи на Севиля и разумно сбърка. Ерик Ламела му лиши топката и комбинира с Юсеф Ен-Несири, който с обмислен удар в десния ъгъл не остави никакви шансове на Давид де Хеа.

Едва в 22-ата минута гостите насочиха първия си прецизен удар във вратата на Севиля. Аарън Уан-Бисака имаше опция да обстрелва вратата на Боно, само че изстрелът на бранителя бе прекомерно слаб и в обсега на вратаря.

Малко преди да изтече половин час от началото на срещата, наставникът на домакините трябваше да извърши насилствена промяна в състава си. Маркао получи разтежение и не съумя да продължи срещата, напускайки терена със сълзи на очи. На негово място се появи Сусо.

Следващата опция за гол в мача се разкри пред Каземиро. Той получи ужасно центриране от Антъни отдясно, само че ударът му с глава мина над вратата на домакините.

В заключителните минути на първата част домакините имаха искания за дузпа, само че те се оказаха неоснователни. След добра офанзива на андалусийци, топката бе пратена в Сусо отдясно, който стреля, само че топката се отби в тялото на защитник на гостите. Футболистът на домакините изиска игра с ръка, само че такава несъмнено нямаше.

В 40-ата минута Севиля осъществя нов гол във вратата на Юнайтед, само че попадението бе анулирано поради доста „ тънка ” засада. След неточност при изнасянето на топката от страна на „ алените дяволи ”, Акуня бе изведен отляво и центрира чудесно към Луис Окампос, който технично насочи топката около левия непряк дирек и осъществя. След обзор на обстановката с ВАР обаче, се оказа, че Акуня е бил в състояние на засада преди да комбинира с Окампос.

Преди почивката домакините имаха още няколко удара към вратата на Де Хеа, само че нов гол по този начин и не падна.

Веднага след подновяването на играта през втората част, Севиля удари за повторно. Домакините стигнаха до ъглов удар вляво от вратата на Де Хеа. Топката бе центрирана в пеналта, където Лоик Баде надскочи всички и стреля с глава. Топката рикошира в рямото му и разказа подла за стража на гостите траектория. Де Хеа не съумя да доближи топката, тя срещна напречната греда, а по-късно тупна зад голлинията.

Всичко в разногласието сред Севиля и Манчестър Юнайтед завърши в 80-ата минута, когато испанският отбор осъществя трети гол във вратата на своя съперник след поредна груба неточност на англичаните. Този път тя бе позволена от Давид Де Хеа, който се опита да спре една високо изчистена топка от половината на домакините. Вратарят излезе надалеч отвън полето си, само че след неумелото си отиграване, топката попадна в Ен-Несири, който стреля без да се замисля и момент и осъществя на празна врата своя втори гол в срещата.

LIVE • СЕВИЛЯ – МАН ЮНАЙТЕД 3:0 (2:2 в първия мач)

1:0 Ен-Несири 8', 2:0 Баде 47', 3:0 Ен-Несири 80'

Стадион: „ Рамон Санчес Писхуан ”

Рефер: Артур Диаш (Португалия)

Севиля : 13 Боно, 16 Хесус Навас, 44 Лоик Баде, 23 Маркао, 19 Маркос Акуня, 6 Неманя Гудел, 20 Фернандо, 55 Лукас Окампос, 10 Иван Ракитич, 17 Ерик Ламела, 15 Юсеф Ен-Несири

Треньор: Хосе Луис Мендилибар

Манчестър Юнайтед : 1 Давид де Хеа, 29 Аарън Уан-Бисака, 5 Хари Магуайър 2 Виктор Линдельоф, 20 Диого Дало, 18 Каземиро, 15 Марсел Забицер, 25 Джейдън Санчо, 14 Кристиан Ериксен, 21 Антъни, 9 Антони Марсиал

Треньор: Ерик загар Хаг