Севиля и Барселона не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1

...

Барселона не успя да победи десет от Севиля в горещ мач под проливния дъжд над Андалусия

Севиля и Барселона не излъчиха победител, завършвайки при тъждество 1:1 в отсрочен мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Домакините откриха резултата посредством Алехандро Гомес в 32-ата минута, само че в добавеното време на първата част Роналд Араухо възвърне равенството. В средата на втората част андалусииците останаха в понижен състав, откакто Жул Кунде получи пряк червен картон. Каталунците бяха покрай поврат, само че изстрел на Усман Дембеле срещна гредата.

Гостите стартираха по-агресивно дуела и упражниха дълбока преса. Във 2-ата минута Усман Дембеле центрира рисково в наказателното поле, само че Фернандо се оправи и мазета уверено. Пет минути по-късно Френки де Йонг центрира от фаул, след което Феран Ютгла стреля с глава над напречната греда.

В първите минути на дуела домакините изпитваха съществени усложнения при изнасянето на топката поради високата преса на каталунците. В 12-ата минута Феран Ютгла получи в половианта на андалусииците. Младокът напредна и стреля от границата на наказателното поле около десния непряк дирек. Две по-късно Жорди Алба центрира чудесно в наказателното поле, където оставеният непокрит Френки де Йонг стреля с глава, само че Боно улови.

В 22-ата минута Севиля осъществя гол във вратата на Тер Стеген, само че попадението на Рафа Мир бе анулирано поради засада на нападателя. Малко по-късно таранът стреля от отдалеченост рисково около вратата.

В 30-ата минута Барселона отговори с добра офанзива по левия фланг. Жорди Алба обърна посоката на нападението и подаде към Усман Дембеле. Французинът овладя и насочи компактен изстрел, който бе отразен от Боно.

Две минути по-късно андалусииците откриха резултата. Домакините разиграха заучено състояние от ъглов удар. Иван Ракитич подаде по земя в наказателното поле, където наоколо до точката на дузпата Алехадро Гомес осъществя в долния десен ъгъл.

Барселона притисна противника си в идващите минути и в добавеното време възвърнаха равенството. Роналд Араухо бе над всички при центриране от ъглов удар и с глава осъществя в мрежата на Боно.

Двата тима стартираха второто полувреме на високи обороти. Севиля имаше по-чистите положения първоначално, откакто Рафа Мир стреля от въздуха около десния непряк дирек, а малко по-късно Жул Кунде с глава пратитопката над вратата.

В 58-ата минута Боно трябваше да се намесва уверено след подло осъществяване на ъглов удар от страна на Гави. Пет минути по-късно Ез Абде получи в наказателното поле, след което залъга противник и стреля вблизкия ъгъл, само че топката профуча около гредата.

В 64-ата минута домакините останаха в понижен състав, откакто Жул Кунде постъпи неспортменски и замери Жорди Алба с топката в лицето. Защитникът на каталунците предизвика противника си, а това в този случай свърши работа и французинът реагира на провокацията.

Двубоят се накъса по-късно след поредност от осъществени нарушавания, а ситуацията на "Рамон Санчес Писхуан " стана гореща, макар проливния дъжд над Андалусия.

Десет минути преди края на дуела Гави стреля рисково с глава в наказателното поле, само че прати топката около вратата. В 84-ата минута каталунците бяха покрай цялостен поврат, само че след техничен изстрел на Усман Дембеле топката срещн десния непряк дирек.

Дълбоко в добавеното време Усман Дембеле центрира остро в наказателното поле, където Люк де Йонг стреля с глава, само че право в ръцете на Боно. Мароканският вратар направи още едно уверено избавяне след изстрел от границата на наказателното поле на Жорди Алба. Това бе и последното съществено състояние в дуела.

СЕВИЛЯ - БАРСЕЛОНА 1:1

1:0 Алехандро Гомес 32'

1:1 Роналд Араухо 45+1'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕВИЛЯ: Боно, Карим Рекик, Диего Карлос, Жул Кунде, Томас Дилейни, Фернандо, Жоан Жордан, Иван Ракитич, Лукас Окампос, Алехандро Гомес, Рафа Мир

Треньор: Жулен Лопетеги

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре тер Стеген, Ерик Гарсия, Жерар Пике, Роналд Араухо, Жорди Алба, Френки де Йонг, Гави, Серхио Бускетс, Феран Юутгла, Усман Дембеле, Ез Абде