Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е уволн висши служители заради

...
Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е уволн висши служители заради
Коментари Харесай

Ким Чен Ун уволни служители, провалили се при строежа на нов град в страната

Севернокорейският водач Ким Чен Ун е уволн висши чиновници поради " безотговорното " им отношение към неговия водещ план за създаване на нов град в северната част на страната . Това съобщи Ройтерс, базирайки се на държавната медия KCNA.

Ким разгласи решението си по време на посещаване в Самджион, където Северна Корея построява " социалистическа химера " и " модел на високоцивилизован планински град " с нови жилища, хотели, ски курорт и търговски, културни и медицински уреди.

Севернокорейският водач означи, че безотговорността на висшите чиновници е предизвикала поредност от съществени отклонения, в това число неприятна строителна работа и финансови загуби.

Той уточни, че Ри Сун Чол, министърът на държавния строителен надзор, даже не е бил на обекта от декември. Чол бе отхвърлен, а Ким Чен Ун прикани за публично следствие.

Ким също по този начин в профил всички членове на комисията за строителна ревизия за плана , намали чиновник на ръководещата Работническа партия, виновен за въпроса, и даде обещание да преразгледа вицепремиера и други за пренебрегването на отговорностите им.

Обикаляйки новопостроените хотели за локални туристи, Ким уточни, че нови постройките би трябвало да бъдат реконструирани и затова този проблем се отразява зле на общия дълготраен проект за развиване на града, като носи стопански загуби.
 Ким Чен Ун уволни фотографа си, снимал го от доста близо
Ким Чен Ун уволни фотографа си, снимал го от доста близо

Инцидент в деня на изборите…
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР