Северна Корея призна независимостта на т.нар. Донецка народна република и

...
Северна Корея призна независимостта на т.нар. Донецка народна република и
Коментари Харесай

Северна Корея призна независимостта на ДНР и ЛНР

Северна Корея призна независимостта на така наречен Донецка национална република и Луганска национална република. Лидерът на ДНР Денис Пушилин първи разгласи новината като " още една победа на нашата дипломация " на републиката, представен от " Комерсант ". От посолството на КНДР в Русия съобщили по-късно, че " дипломатическата победа " се отнася и за ЛНР.

" Днес Корейската народнодемократична република призна Донецката национална република. Международният статут на Донецката национална република и нейната държавност не престават да укрепват. Това е още една победа на нашата дипломация ", написа Пушилин в канала си в Telegram.

Според ръководителя на ДНР решението на КНДР да признае Република Донбас ще разреши да се откри партньорство сред Северна Корея и ДНР в региона на търговията и стопанската система.

Днес посланикът на ДНР в Русия Олга Макеева се срещнала с посланика на КНДР в Руската федерация Син Хонг Чул, по време на която корейският посланик ѝ връчил на документ за признание на независимостта на сепаратистката република.

Така Северна Корея стана третата държава-членка на Организация на обединените нации, след Сирия и Русия, която признава независимостта на ДНР и ЛНР.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР