Северна Ирландия надигра без проблеми с 3:0 като домакин Сан

...

Северна Ирландия не се затрудни с аутсайдера Сан Марино

Северна Ирландия надигра без проблеми с 3:0 като хазаин Сан Марино в среща от седмия кръг на квалификациите за UEFA EURO 2024.

Пол Смит даде преднина на домакините в петата минута на мача, а след още пет Джош Магенис повиши на 2:0.

В 31-ата минута Пол Смит още веднъж прати топката във вратата след зрелищен удар от въздуха, само че попадението бе анулирано поради засада след дълъг обзор на обстановката с ВАР. До края на полувремето попадение на Дейл Тейлър също бе анулирано поради много по-очевидна засада.

Ранната преднина от два гола умъртви всякаква конспирация в мача, а домакините стигнаха и до трето попадение в 81-ата минута, като негов създател бе Конър МакМенамин.

С успеха Северна Ирландия събра 6 точки след седем изиграни мача, с които заема пето място в групата. На последната шеста позиция е Сан Марино, който е с 0 точки.