СЕУЛ, Южна Корея (АП) — В продължение на два часа

...
СЕУЛ, Южна Корея (АП) — В продължение на два часа
Коментари Харесай

Продължителните десетилетия усилия за изпращане на нецензурирани чуждестранни новини в Северна Корея се сблъскват със сериозни неуспехи

СЕУЛ, Южна Корея (АП) — В продължение на два часа всеки ден Лий Си-Йонг и нейните сътрудници излъчват нецензурирани задгранични вести в властническа Северна Корея. Нейната радио аудитория може да отиде в пандиза, в случай че бъде хваната да я слуша.

Базираната в Сеул радиостанция Free North Korea Radio на Лий се пробва от две десетилетия да дава вести в действително време на 26-те милиона поданици на Северна Корея. Но Лий споделя, че в този момент изпитва чувство за рецесия в работата си, защото огромните финансирани от държавното управление телевизионни оператори в Съединените щати и Южна Корея млъкнаха тази година заради огромни съкращения на финансиране и промени в политиката.

„ Нашето отчаяние от държавните управления на Съединени американски щати и Южна Корея нараства поради прекъсването на радиопредаванията им “, сподели Лий, беглец, който управлява дребната неправителствена радиостанция FNK. „ Страхуваме се, че са изоставили жителите на Северна Корея. “

Основните канали, излъчващи в Северна Корея, млъкват

В Северна Корея...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР