Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по

...

Успешен старт на Каратанчева в САЩ, Костова губи на сингъл, но бие на двойки

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Мейкън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди $. Българката започва с сложен триумф против представителката на домакините Аманда Анисимова с 6:4, 6:7(3), 6:3 след два часа и половина игра.

28-годишната софиянка направи серия от четири следващи гейма, с цел да вземе първия сет и поведе с 2:0 във втория, само че в следствие Анисимова си върна пробива и завоюва тайбрека, с цел да изравни резултата.
Каратанчева въпреки всичко стигна до успеха с решителен пробив в осмия гейм на третата част.

Така тя проработи 1216 $ и 10 точки за международната класация, в която сега заема 173-ото място. За място на четвъртфиналите Сесил ще срещне победителката от мача сред номер 1 Франческа Скиавоне (Италия) и квалификантката Ашли Уейнхолд (САЩ).

Другата българка Елица Костова отпадна в първия кръг на сингъл след проваляне Джейми Лоуб (САЩ) с 2:6, 2:6.

В конкуренцията на двойки Костова и Улрике Ейкери (Норвегия) се класираха да четвъртфиналите след 6:2, 6:2 против участващите с " уайлд кард " представителки на домакините Катлин Дериенцо и Рашийда МакАдуу.