Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на силния турнир по

...

Сесил Каратанчева не успя срещу Шарапова

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на мощния шампионат по тенис на твърда настилка „ Роджърс Къп “ в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона $. Каратанчева, която преодоля квалификациите след две победи, загуби от някогашната номер 1 в света Мария Шарапова (Русия) с 1:6, 2:6 за 80 минути. Двубоят стартира предходната нощ, само че бе преустановен при резултат 4:1 и 40-40 за рускинята поради стихия и мощен дъжд.

При подновяването на играта Шарапова завоюва шест следващи гейма, с цел да вземе първия сет и да поведе с 4:0 във втория. След това Каратанчева завоюва подаването си, само че до края  Шарапова нямаше проблеми и елементарно затвори мача. Рускинята към този момент има пет победи в пет мача против българката.
Източник: bnr.bg