Серкъл Брюж се представя все по-силно и се изкачи в

...

Серкъл Брюж надви Льовен, българите не играха

Серкъл Брюж се показва все по-силно и се изкачи в средата на класирането в белгийското състезание. Отборът на Димитър Велковски се наложи с 2:1 над Льовен, като това беше четвъртата му победа в последните 5 мача. Велковски остана на аварийна пейка, а за гостите не игра Кристиян Малинов, който изтърпя наказване за насъбрани картони.

Резултата в мача откри Аясе Уеда. Японският нападател на Серкъл се разписа в 36-ата минута след пас на Тибо Сомерс. Гостите обаче изравниха малко по-късно с прецизен изстрел на Марио Гонсалес. През втората част дуелът беше равносилен, само че Серкъл измъкна успеха с попадение на Кристиан Равих в добавеното време.

След този мач двата отбора са съседи в класирането с по 22 точки, а толкоз има и Вестерло на Едисон Йорданов. Начело с 43 точки е Генк, пред Антверп с 33 и Брюж и Роял Юнион СЖ с по 32.

Днес е дербито сред Антверп и Андерлехт.