Серкъл Брюж на Димитър Велковски победи отбора на Кристиян Малинов

...

Отборът на Велковски елиминира този на Малинов за Купата на Белгия

Серкъл Брюж на Димитър Велковски победи тима на Кристиян Малинов Льовен с 3:2 като посетител в мач от 1/16-финалите за Купата на Белгия.

За домакините титуляр бе българският национал Кристиан Малинов, който бе сменен при започване на второто полувреме. За гостите пък Димитър Велковски не бе в групата, защото още лекува травма.

Срещата стартира вихрено. Хотич откри за гостите още във 2-ата минута. Секунди по-късно Мертенс изравни.

Гостите още веднъж излязоха напред в резултата посредством Марселин в 39-ата минута. В 72-ата минута Таравел от дузпа направи 1:3. Малко по-късно Марселин бе изпъден.

Последва напън на Льовен, който докара до гол Хуберт в спомагателното време.

В различен мач от този стадий на шампионата Шарльороа отстрани Вестерло с минимална победа с 1:0. Българинът Иван Горанов обаче не взе присъединяване в срещата.