Серията без победа за Брайтън продължи на девет мача, като

...

Серията на Брайтън без победа в елита на Англия продължава

Серията без победа за Брайтън продължи на девет мача, като „ чайките” не съумяха да вкарат гол на Лийдс Юнайтед при равенството 0:0.

В срещата на „ ЕймЕкс Стейдиъм” домакините на три пъти нацелиха гредата. През първата част Елан Мелие насочи удара на Леандро Тросар право към Якуб Модер, само че неговият опит се спря в гредата. По-късните старания на Соли Марч също приключиха със същата обстановка.

Нийл Мопе пък бе третият, който нацели гредите на Лийдс, само че гол по този начин и не последва.

Лийдс пък имаше малко шансове, само че Тайлър Робътс в двата си опита се провали да матира Роберт Санчес в последните 10 минути.

Отборът на Марсело Биелса остава тъкмо над зоната на изпадащите, до момента в който Брайтън се издигна до осмото място във краткотрайното класиране на Премиър лийг.