Серина Уилямс се върна на тенис-корта четири месеца, след като

...
Серина Уилямс се върна на тенис-корта четири месеца, след като
Коментари Харесай

Серина Уилямс се завърна на корта със загуба

Серина Уилямс се върна на тенис-корта четири месеца, откакто роди детето си, само че някогашната №1 в женската класация се бори крепко, само че в последна сметка падна с 6:2, 3:6, 5:10 от Елена Остапенко в показателен шампионат в Абу Даби.

Това действително беше и първи мач за 36-годишната американка от януари 2017-а година, когато отпадна на Откритото състезание на Австралия. Тогава Серена е била бременна в осмата седмица с щерка си Алексис.

Сега завръщането й е опит да влезе във форма за следващото издание на Аустрелиън Оупън. Макар тя към момента да не е излязла с ясно решение дали ще играе в първия шампионат от Големия шлем за годината или не.

В мача през днешния ден Уилямс направи пробив още в първия сервис на шампионката от Ролан Гарос, само че в последна сметка заплати цена на личните си проблеми с началния удар.

" Страхотно е, че още веднъж съм на корта! Нямам самообладание да стартира да упражнявам повече и повече и да видя по какъв начин ще се върна във веригата турнири”, изясни Серена.

„ Тя е моят кумир от дете. И когато имам шанса да играя против Серена Уилямс, насладата ми е неописуема”, удовлетворена е и намиращата се на 7-о място в ранглистата на WТА латвийка.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР