Септември (София) записа важна победа в мач от 32-ия кръг

...

Септември зае третото място след класика над Спортист

Септември (София) записа значима победа в мач от 32-ия кръг на Втора лига. Столичани се постановиха с 3:0 вкъщи над Спортист (Своге).

По този метод тимът на Христо Арангелов зае 3-ото място в класирането с актив от 53 точки. Съставът от Своге е на 5-ата позиция с 47 точки. " Септемврийци " напълно преобладаваха в срещата и справедливо се поздравиха с трите точкки.

Срещата стартира с домашен напън. " Септемврийци " направляваха събитията на терена и интензивно търсеха попадението.

В 14-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа откакто Ивайло Михайлов препъна Йоан Гаврилов и реферът Волен Чинков бе безапелационен. Зад топката застана Марио Илиевски, който с майсторски удар откри за 1:0. Това бе 12 попадение за македонския юношески национал от началото на сезона. В 21-ата минута Йоан Гаврилов отблизо разстояние стреля над вратата.
 Септември (София) посреща Спортист с упоритост за победа

Мачът е от 14:30 часа

Малко по-късно вратарят Николай Банков се намеси уверено откакто Костадинов излезе самичък против него. В 24-ата минута Ачков напредна отляво, видя добре изскочилия Илиевски, който стреля, а Борислав Стойчев в опита си да почисти, насочи топката в личната си врата за 2:0. Минута преди края на полувремето, Казаков насочи добър удар, оставен самичък против Кунчев, само че стражът се намеси, спасявайки тима си от трети гол.
 Септември (София) подчини Лудогорец в Разград и чака Левски или ЦСКА на край при старшата

Загуба за тима на Захари Сираков

През втората част, домакините продължиха да преобладават на терена. В 55-ата минута Марио Илиевски стреля рисково, само че Стефано Кунчев се намеси. Малко по-късно Банков мазета рисков удар от директен свободен удар на Костадинов. В 86-ата минута, Георги Сърмов вкара извънредно хубав гол с левия крайник за крайното 3:0.

Малко преди края на мача гостите останаха с човек по-малко откакто Томи Костадинов бе изпъден с втори жълт картон.