Септември София записа категорична победа в мач от 28-ия кръг

...

Септември София се наложи по категоричен начин над Созопол

Септември София записа безапелационна победа в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Столичани се постановиха като хазаин с 4:0 над Созопол.

Попаденията за „ септемврийци “ станаха дело на Симеон Александров (40), Марио Илиевски (55), Асен Георгиев (68), Атанас Кабов (77).

Тимът, воден от Христо Арангелов, надигра изрично морския състав и наложи цялостен надзор на терена.

В стартовия състав на Септември имаше цели шестима юноши на клуба. Това бяха Мартин Стойчев (роден 2003 година), Симеон Александров (роден 2003), Марио Илиевски (роден 2002 година), Александър Тодоров (роден 2001 година), Иван Арсов (роден 2000 година), Стефан Гаврилов (роден 2000 година). Играчите са национали в своята възраст, като Стефан Гаврилов е част от младежкия народен тим на България. Марио Илиевски пък е юношески национал на Македония.

Така в комбиниране сред младите и опитните играчи, се получи отличен синхрон.

През първото полувреме, домакините бързо взеха самодейността. Младите очаквания Александър Тодоров и Марио Илиевски сътвориха положителни положения, като бяха покрай попадението, което в последна сметка падна пет минути преди края на първата част. Симеон Александров означи за 1:0 след бомбен удар с левия крайник.

През втората част, Септември набра скорост. Вратарят Николай Банков се отличи с фантастична интервенция в 51-ата минута, когато се намеси уверено като мазета удар на състезател, останал очи в очи с него.

Четири минути по-късно Крисиян Пешов проби по фланга, подаде към Християн Казаков, който асистира на Марио Илиевски, с цел да направи младежкият национал на Македония 2:0.

В 68-ата минута Атанас Кабов центрира от корнер, а Асен Георгиев се извиси и надскочи купа от играчи, с цел да направи резултата типичен.

В 77-ата минута Кабов материализира отличната си игра и с попадение. Крилото стреля от към 25 метра, право в сглобката на вратата за 4:0.