Септември София победи Вихрен Сандански с 2:0 като гост в

...

Вихрен - Септември 0:2 /репортаж/

Септември София победи Вихрен Сандански с 2:0 като посетител в мача от 1/16-финалите за Купата на България.

Стефано Кунчев си означи автогол в 9-та минута. Крис Гади центрира в наказателното поле на Вихрен, където Васил Калоянов стреля с глава, а Кунчев в началото избави, само че по-късно си вкара топката във вратата.

В края на първото полувреме Септември бе покрай това да вкара втори гол. Гади още веднъж центрира в наказателното поле на Вихрен, след което Калоянов стреля, само че този път топката срещна гредата.

Десет минути преди края на мача домакините имаха страхотна опция. Капитанът Венцислав Стоянов стреля след центриране от фаул, Георгиев избави, а при добавката удар с глава на резервата Александър Русков срещна гредата на гостите.

Вторият гол за Септември бе дело на Крис Гади в 87-та минута.

По този метод Септември се класира за осминафиналите на Купата на България.