Септември София победи Берое с 3:1 в контрола, играна в

...

Септември София надигра Берое в контрола

Септември София победи Берое с 3:1 в контрола, играна в Стара Загора.

Гостите откриха резултата в 4-ата минута, когато топката доближи до Атанас Кабов в наказателното поле и играчът на Септември я прати в мрежата след удар от близка отдалеченост.

Шест минути по-късно Вини Трибуле получи на границата на пеналта и стреля, само че ударът му срещна напречната греда.

Отново Трибуле насочи удар от наказателното поле в 34-ата минута, само че топката мина на сантиметри от вратата и излезе в навън. Пет минути по-късно Кръстев навлезе в пеналта и стреля, само че Шейтанов мазета в корнер.

Столичани имаха две отлични благоприятни условия в 41-ата минута, посредством Стояновски и Петков, само че Гошев избави и двата удара на противниковите играчи.

Густаво Каскардо бе покрай изравняването в 61-ата минута, само че Шейтанов се оправи.

Септември удвои своята преднина в 72. минута, когато Йосков получи в пеналта и прати топката в далечния ъгъл за 0:2

Три минути по-късно старозагорци изравниха след отлична композиция в офанзива. Мечев откри Кръстев в наказателното поле, а нападателят даде за Бауренски, който откри задачата след удар в придвижване – 1:2

Берое атакуваше повече в минутите до края, само че гостите стигнаха до попадение две минути преди края на мача. Тогава Каскардо прати топката в личната си мрежа след остро центриране.

Следващата среща на Берое е на 9 април от 17:45 във Варна, когато „ зелените “ гостуват на Спартак в среща от 25-ия кръг на Първа лига.