Септември София и ЦСКА играят при резултат 1:2 в 1/8-финален

...

НА ЖИВО: Септември София 1:2 ЦСКА, Георгиев върна един гол

Септември София и ЦСКА играят при резултат 1:2 в 1/8-финален дуел от шампионата SESAME Купа на България. Маурисио Гарсес откри в 55-ата, а Дюкенс Назон удвои в 68-ата минута от дузпа. Асен Георгиев върва едно попадение в 83-ата минута. Срещата на стадион „ Българска войска “ може я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Жребият отреди хазаин на мача да бъде тимът на Светослав Петров, само че двете ръководсва реализираха съглашение мачът да се организира на стадион „ Българска войска “.

В предходния кръг Септември отстрани Крумовград след победа с 1:0 като посетител. „ Червените “ имаха потребност от дузпи, с цел да се оправят с третодивизионния Гигант Съединение, който игра в продълженията на срещата с 9 индивида след два червени картона в хода на мача.

Заради наказване срещата пропуща капитанът на ЦСКА Юрген Матай. Нидерландецът получи петия си жълт картон от началото на сезона в Съединение и бе глобен за една среща. Аут заради контузии са още Жираир Шагоян, Лазар Туфегджич и Бисмарк Чарлс. Срещата пропущат трайно контузените Дауда Бамба и Асен Дончев.

Наставникът на Септември Светослав Петров няма да може да разчита на бранителя Мартин Стойчев. Младокът лекува контузия. Всички останали играчи са на линия за мача.

Символичните домакини стартираха добре и още след към 30 секунди игра провокираха блъсканица в наказателното поле на ЦСКА, само че в последна сметка Християн Петров съумя да почисти.

„ Червените дадоха отговор в четвъртата минута, когато Станислав Шопов комбинира с Тибо Вион в половената на Септември, който напредна и шутира рисково пред наказателното поле по диагонала, само че топката мина около дясната греда на вратаря Иван Василев.

В ответната офанзива Мартин Стоянов напредна добре отдясно и центрира ниско в наказателното поле за Атанас Кабов, който обаче беше изпреварен от Енес Махмутович.

В 11-ата минута Септември имаше нов късмет за попадение. Стоянов беше открит отдясно в половината на „ алените “, а по-късно изведе в наказателното поле Мартин Петков, който стреля в близкия ъгъл, само че Димитър Евтимов мазета в ъглов удар. След неговото осъществяване последва мощен удар на Кабов, който се спря в ръката на Вион и домакините желаеха дузпа, само че не получиха такава, защото ръката на французина бе компактно до тялото му и съдията взе вярно решение.

ЦСКА пропусна най-чистата опция досега в 13-ата минута. След центриране отдясно в наказателното поле Брадли Де Нойер съумя да отиграе на далечната греда за Жеферсон, който шутира от 7-8 метра, само че Василев избави.

Последва мъртвило на терена до 38-ата минута, когато домакините имаха опция да открият резултата. Кабов стреля от отдалеченост, а Евтимов мазета в краката на Петков, само че топката пристигна неловко за нападателя на Септември, който не съумя да направи добавка.

Десет минути след старта на втората част ЦСКА съумя да открие резултата. Тибо Вион напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Асен Георгиев не съумя да почисти добре и тя попадна на пътя на Маурисио Гарсес, който финтира Асен Чандъров и не остави шансове на Василев – 0:1.

След тъкмо час игра символичните посетители помислиха, че са отбелязали второ попадение, откакто Шопов означи ефектно попадение с удар с левия крайник, възползвайки се от подаване на Де Нойер. Голът обаче беше анулирано поради доста дребна засада при подаването на нидерландеца.

Септември имаше прекрасен късмет да възвърне равенството в 65-ата минута, когато Мартин Петков изведе Кабов отляво в наказателното поле, а крилото шутира от дребен ъгъл, само че Евтимов излезе, съкрати бърз отдалеченост и блокира в корнер.

Само три минути по-късно ЦСКА този път удвои преднината си. В 66-ата минута „ алените “ проведоха бърза офанзива отляво, при която Гарсес напредна добре, влезе в наказателното поле и опита да центрира, само че Георгиев опита да направи шпагат, само че топката се отби от ръката и основният арбитър Никола Попов отсъди дузпа, която беше доказана от системата ВАР. С осъществяването се зае влезлия като запаса Дюкенс Назон и означи изрично – 0:2 в 68-ата минута.

В 77-ата минута Септември можеше да върне едно попадение. Капитанът Чандъров откри чудесно Кабов отдясно, който влезе в наказателното поле и стреля рисково и ниско по диагонала, топката мина на сантиметри около дясната греда на Евтимов.

Четири минути по-късно символичните домакини имаха троен късмет да отбележат попадение. Първо, Мартин Петков беше изведен самичък против Евтимов, само че стреля право във вратаря. Топката се върна в Димитър Котадинов, който я прати още веднъж по посока вратата на ЦСКА, само че Християн Петров направи шпагат тъкмо пред голлинията. Кълбото се озова още веднъж в Петков, който задържа добре около Александър Бучков и по-късно опита мощен и техничен удар към далечния ъгъл, само че топката профуча около лявата греда на Евтимов.

Натискът и по-добрата игра на Септември се отплати и те се върнаха в дуела в 83-ата минута. Разписа се Асен Георгиев, който бе изтърван от трима играчи на ЦСКА и с глава засече тъкмо центриране от корнер.

LIVE | СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – ЦСКА  1:2

0:1 Маурисио Гарсес 55'

0:2 Дюкенс Назон (дузпа) 68'

1:2 Асен Георгиев 83'