Септември София и Славия откриват 28-ия кръг в efbet Лига.

...

Септември и Славия влизат в столично с огромен залог

Септември София и Славия откриват 28-ия кръг в efbet Лига. Столичното дерби на Националния стадион „ Васил Левски “ започва в 17:30 часа и ще може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата. На уеб страницата ще проследим конфликта минута по минута.

Септември загуби последните си четири мача за състезание и позволи задатъкът пред последния Спартак Варна да бъде стопена на единствено шест точки, а последната шесторка още веднъж е събрана в осем пункта. Именно във Варна гостуваха столичани, като не демонстрираха, че заслужават даже точка. Все отново отборът трябваше да получи право да извърши дузпа при пасив от 0:1, само че това не се случи. В последна сметка „ соколите “ справедливо завоюваха с 2:0.

За отбора на Светослав Петров, който има едвам една победа като хазаин от месец март насам, когато бе надвит Ботев Пловдив, се завръща Константин Чешмеджиев.

Днес отборът ще се опита да излезе от неприятната серия с добър резултат в семейството си на Славия. „ Белите “ не се показват задоволително добре през 2023-а година и основават усещане, че нямат предпочитание да играят в шампионската група на шампионата. Тимът все още е седми и на точка зад шестия Локомотив Пловдив. В предходния кръг Славия приключи 0:0 с Ботев Пловдив, а кръг по-рано Галин Иванов донесе триумфа за неговия отбор с гол за 1:0 при аудиенция на Берое в Стара Загора.

Тони Тасев бе героят в първия мач сред двата отбора с попадение в 13-ата минута за крайното 1:0 в интерес на Славия. Днес Славия още веднъж е лек любимец, само че пък през сезона реализира единствено пет победи като посетител и позволи осем загуби. Слаба е резултатността във визитите на „ белите “ с общо 10 гола в тях при 14 позволени. Като цяло отборът има едвам 2 попадения в последните си 7 мача за състезание.

Славия обаче може да се уповава на положителната си статистика против Септември, против който е спечелил седем от последните си девет мача в елита.