Септември София и Левски играят при резултат 0:2 на „Герена”

...

НА ЖИВО: Септември Сф - Левски 0:2, Стефанов дебютира за сините

Септември София и Левски играят при резултат 0:2 на „ Герена” в мач от четвъртфиналите за SESAME Купа на България. "Сините " откриха резултата в средат на първото полувреме с гол на Димитър Костадинов (21) с глава. Преди това символичните домакините можеха да открият резултата в първите секунди на мача, само че Мартин Стойчев уцели греда. Секунди след началото на втората част Георги Миланов удвои преднината на гостите от дузпа.

Символичните домакините можеха да открият резултата още в началните минути, когато Мартин Стойчев напредна в половината на "сините " и насочи компактен изстрел от отдалеченост, след което топката срещна десния непряк дирек на Пламен Андреев.

Септември София продължи да работи по-агресивно и вратарят на гостите трябваше да избива с крайник, а по-късно изстрел на Мартин Стойчев мина над вратата. Левски отговори в 5-ата минута, когато Радослав Цонев насочи удар от границата на наказателното поле, който мина над вратата.

Малко по-късно Димитър Костадинов откри Драган Михайлович в наказателното поле, само че изстрелът на бранителя бе блокиран. Постепенно "сините " упражниха преса и принудиха "виолетовите " да се приберат в личната си половина.

Защитата на Левски продължи да демонстрира съмнения и Мартин Стойчев нанесе третия си изстрел от началото на мача, който бе уловен от Пламен Андреев.

В 21-ата минута "сините " откриха резултата. Радослав Цонев подаде към Драган Михайлович вдясно. Бранителят овладя и центрира на далечната греда, където Димитър Костадинов бе над всички и с глава осъществя в мрежата на Димитър Шейтанов.

Седем минути по-късно Радослав Цонев центрира от фаул в наказателното поле, където Цунами стреля с глава, само че едва и Димитър Шейтанов улови. В 29-ата минута Марин Петков бе изведен в наказателното поле, след което невъзмутимо осъществя в долния десен ъгъл, само че попадението му бе анулирано поради засада. Ситуацията бе прегледана благодарение на ВАР и основният арбитър Димо Димов уточни, че играта би трябвало да продължи с осъществяване на заобиколен свободен удар.

В идващите минути възпитаниците на Станимир Стоилов задържаха топката, разменяйки си подавания по широчината на терена, до момента в който Септември съвсем напълно се бе прибрал в личната си половина. В 37-ата минута домакините проведоха контраофанзива, която приключи с изстрел от отдалеченост на Асен Чандъров, само че ударът му бе слаб и Пламен Андреев улови без проблеми.

Три минути преди края на първото полувреме доста интензивният от началото на дуела Драган Михайлович центрира за следващ път в наказателното поле, където Димитър Костадинов стреля с глава около десния непряк дирек.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и футболистите, които стартираха дуела, продължиха борбата си на терена.

Секунди след началото наа втората част Левски получи правото да извърши дузпа, откакто Асен Чандъров фаулира Георги Миланов, а реферът уточни изрично бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и с изстрел в десния ъгъл осъществя.

В идващите минути двата отбора понижиха темпото, което се отрази и на основаването на голови рискове. Действията им постоянно завършваха с неточности в средата на терена. В 60-ата минута Асен Чаандъров проби в половината на гостите и центрира в наказателното поле, само че Симеон Александров остана под топката и не съумя да нанесе изстрел.

Левски отговори в идната минута, когато Георги Миланов нанесе удар от границата на наказателното поле, който принуди Димитър Шейтанов да избива в ъглов удар. Малко по-късно пресата на "сините " даде резултат и Миланов с нов изстрел заплаши вратата на домакините.

В 64-ата минута Илиян Стефанов направи формалния си дебют с екипа на Левски, заменяйки Марин Петков. Това докара до разбъркване в постройката на гостите, като Димитър Костадинов заигра на върха на офанзивата, а някогашният футболист на Берое бе позициониран зад него.

СЕПТЕМВРИ Структурни фондове - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Димитър Костадинов 21'

0:2 Георги Миланов 48'-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ Структурни фондове: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Александър Тодоров, Атанас Кабов, Иван Арсов, Красиан Колев, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Мартин Ачков, Мартин Стойчев, Симеон Александров

Треньор: Славко Матич

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Георги Миланов, Уелтън

Треньор: Станимир Стоилов

Гл. арбитър: Димо Димов