Септември (София) и Черно море играят при 0:2 в реванш

...

В битката за Европа: Септември - Черно море 0:2, моряк вкара страхотен гол със странична ножица

Септември (София) и Черно море играят при 0:2 в реванш от плейофите за класиране от 7-о до 10-о място в Първа лига. Мехди Фенуш откри резултата в 39-ата минута, когато се разписа след страховит шут със странична ножица. Отново той удвои четири минути по-късно.

Варненци завоюваха на “Тича” с 2:1, само че направиха много пропуски, а голът на непознат терен дава съществени шансове на Септември да излезе краен победител.

Септември - Черно море @@@

Гостите започнаха по-силно срещата и в 10-ата минута пропуснаха на няколко пъти да открият резултата. Първа Ноднага центрира отляво към Зехиров, който стреля от 5-6 метра с глава, само че Галев някак мазета. Преди да изминат и 60 секунди от ситуацията, варненци сътвориха нови две благоприятни условия. Зехиров центрира остро отдясно. В опита си да избие топката стражът на Септември я изпрати в напречната греда. Последва добавка на Димов от 7-8 метра, само че футболистът на моряците не съумя да уцели празната врата.

След половин час игра Мехди Фенуш сътвори блъсканица в наказателното поле на домакините след независим пробив, само че в последна сметка топката му бе избита.

В 33-ата минута и футболистите на Митов погледнаха по-смело към противниковата врата. Галчев откри Мартин Тошев на дясното крило, нападателят влезе във вътрешността и шутира от границата на наказателното поле, само че Макенджиев избави.

Това обаче бе епизодична офанзива и в идващите минути натискът на Черно море продължи. Така се стигна до 39-ата минута, в която моряците разумно, поради показаното на терена до този миг, откриха резултата. Зехиров направи чудесно двойно подаване с Ндонгала отдясно в наказателното поле на домакините и центрира към Мехди Фенуш, който след страховит шут със странична ножица не остави късмет на Галев - 1:0 за Черно море.

Само четири минути по-късно варненци нанесоха втори удар. Много интензивният Ндонгала проби отляво, след което центрира към Ради Василев. Нападателят отклони технично с едно допиране към Фенуш и създателят на първото попадение се разписа за повторно - 2:0 за Черно море.

В заключителните секунди на полувремето футболистите на Илиан Илиев можеха напълно да убият интригата, само че рисков изстрел с глава на Даниел Димов попадна в ръцете на Галев.

След почивката Септември опита да върне бързо най-малко едно попадение, само че първата по-сериозна опция се откри чак в 60-ата минута. Тогава Гади стреля с глава, само че в навън.

ППЛ, плейофи за Лига Европа:

СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1
Мехди Фенуш 39
0:2 Мехди Фенуш 43

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 24. Дяков, 10. Чандъров, 8. Галчев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 19. Гади, 9. Тошев, 41. Меледже, 13. Будинов, 5. Генчев

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 5. Станчев, 27. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 16. Витанов, 21. Илиев, 38. Ндонгала, 18. Зехиров, 10. Василев, 9. Фенуш

СЪДИЯ: Стефан Апостолов
СТАДИОН: “Васил Левски”
НАЧАЛО: 17:30 часа

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

ГЛЕДАЙТЕ ТУК

фотоси: Марин Маринов, Sportal.bg Първа лига 1 кръг, петък 11 май  Септември (София) 0:263 минута  Черно море