Септември (Симитли) победи Банско с 4:1 в областния финал за

...

Септември е областен първенец за Купата на АФЛ

Септември (Симитли) победи Банско с 4:1 в регионалния край за Купата на АФЛ. Това бе и втора поредна победа за Септември над този съперник, откакто в събота биха с 2:1 и в мача за шампионата. И двамата треньори дадоха късмет да играят в този мач на юноши и футболисти, които влизат по-рядко в игра.

Възпитаниците на Спас Стоименов вкараха три гола още преди почивката. Точни бяха Борис Божинов, Кристиян Михайлов и Чакъров. Във второто полувреме, Смилен Златанов означи гол и за гостуващия тим. Въпреки огромната преднина, а Живко Димитров от дузпа оформи и крайното 4:1. Така се Септември е регионален отличник за тази купа, откакто преди този момент победи Струма (Марикостиново) и Пирин (Разлог). Отборът от Симитли има и своите обичаи тук,след като преди доста години бе първият притежател на този трофей.