Септември победи с 2:0 Верея на Националния стадион Васил Левски

...

"Септември" с лесни три точки срещу "Верея"

" Септември " победи с 2:0 " Верея " на Националния стадион " Васил Левски " в първа среща от 26-ия кръг на Първа лига. Така домакините приключват постоянния сезон с актив от 31 точки и сега заемат седмо място във краткотрайното класиране. " Верея " остава на шеста позиция с 35 пункта.

Първата добра опция в срещата се откри в 13-ата минута пред Асен Чандъров. Халфът на домакините бе изведен от Борис Галчев, само че бе затворен от Илия Мунин и Даниел Наумов.

В 19-ата минута Денислав Станчев можеше да изведе " Верея " напред в резултата след пас на Венцислав Христов. Младият футболист бе изпреварен в решителния миг от Елтон.

Седем минути преди края на полувремето Христов стреля едва в ръцете на Валентин Галев.

След подновяването на играта " Септември " взе самодейността и още в 47-ата минута излезе напред в резултата.

Иван Тилев центрира към Будинов в наказателното поле и той с глава прати топката в мрежата на Наумов. Последваха пропуски на Тилев, Галчев и Фабиано Алвеш. Така се стигна до 71-ата минута, когато резервата Мартин Тошев удвои преднината на " Септември ". Нападателят се възползва от недоразумение в отбраната на " Верея ".

До края на срещата Борис Галчев бе покрай нов гол, само че ударът му от директен свободен удар бе отразен от Даниел Наумов.

" Септември ": Валентин Галев, Богомил Дяков, Борис Галчев (83-Станислав Маламов), Васил Добрев, Елтон, Иван Тилев, Иван Стоянов, Крис Гади, Мирослав Будинов (68-Мартин Тошев), Фабиано Алвеш (73-Антони Иванов), Асен Чандъров

" Верея ": Даниел Наумов, Здравко Илиев, Илия Мунин (52-Стилиян Тенев), Пламен Тенев, Веселин Минев, Денислав Станчев (85-Михаил Димитров), Юлис Обаме-Ндонг, Симеон Мечев, Милен Танев, Савио Нсереко (84-Атанас Панов), Венцислав Христов
Източник: btvnovinite.bg