Септември и Левски завършиха наравно 2:2 в среща от 18-ия

...

"Септември" взе точка на "Левски" със задна ножица в края

" Септември " и " Левски " приключиха наедно 2:2 в среща от 18-ия кръг на Първа лига. " Сините " позволиха късен изравнителен гол в последните секунди на срещата, като негов създател, със задна ножица от границата на наказателното поле, стана Мирослав Будинов.

Така отборът на Славиша Стоянович излезе на второ място във краткотрайното класиране с равни точки с безконечния си противник ЦСКА, само че с преимущество в директните дуели. " Червените " обаче са с мач по-малко - домакинство на водача " Лудогорец " (44 точки) на следващия ден в дербито на кръга.

На Националния стадион резултатът откри Станислав Костов след час игра. Голмайсторът на " Левски " се разписа с глава от към 5-6 метра, като за него това бе 15-о попадение от началото на акцията.

Играчите на " сините " не съумяха да се порадват дълго на преднината си. Само 6 минути по-късно вратарят Божидар Митрев не се намеси добре при един директен свободен удар и последва безредие, при което Байду съумя да пусне към Иван Стоянов, който се разписа от към 7-8 метра.

" Левски " излезе още веднъж напред в резултата в 80-ата минута, когато реферът Петко Костадинов отсъди противоречива дузпа за фаул на Байду против Иван Горанов, а Жерсон Кабрал осъществя - 2:1.

Две минути по-късно Фабиано Алвеш от " Септември " си изкара втори жълт картон и остави своя отбор с 10 души.

" Септември " обаче попари " Левски " в последните секунди. Мирослав Будинов преодоля Митрев с красива задна ножица от границата на наказателното поле в 94-ата минута. Така домакините се добраха до заслужена точка.

" Септември ": 21. Георгиев, 6. Бенга, 7. Русев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 11. Тилев, 20. Байду, 19. Гади, 14. Яя Меледже, 16. Николов, 26. Алвеш

" Левски ": 21. Митрев, 4. Горанов, 7. Паулиньо, 11. Белмонт, 19. Цветкович, 22. Рейш, 23. Тиам, 26. Кабрал, 28. Яблонски, 29. Костов, 32. Обертан
Източник: btvnovinite.bg