Сензация! Българската тенисистка Виктория Томова елиминира шампионка от Australian Open

...

Сензация! Българска тенисистка елиминира шампионка от Australian Open

Сензация! Българската тенисистка Виктория Томова отстрани шампионка от Australian Open в Индиън Уелс.

Първата ракета на България Виктория Томова стартира с превъзходна победа присъединяване си в главната скица на шампионата в Индиън Уелс. Томова победи с 6:4, 7:6(5) представителката на домакините София Кенин. Срещата продължи тъкмо 100 минути.

25-годишната Кенин е шампионка на Откритото състезание на Австралия през 2020-а година.

Във втория кръг Томова ще играе против №20 в главната скица Каролин Гарсия.

Българката изостана с 0:2 при започване на първия сет против Кенин, само че направи поврат до 5:2. При 5:3 Вики сервира за продобиване на сета, само че позволи пробив. Томова обаче отговори с рибрейк и завоюва първата част с 6:4.

Томова продължи да господства на корта и поведе с 5:2 във втория сет. Кенин обаче завоюва четири следващи гейма и при 6:5 сервира за равнене на сетовете. Вики не се отхвърли да се бори и съумя да върне пробива с цел да се стигне до тайбрек. В него Томова поведе с 5-1 точки, само че позволи изравяване при 5-5. След това българката поведе с 6-5 и от първия си мачбол затвори мача в своя изгода.