Сензационното начало на сезона за Астън Вила и четирите поредни

...

Астън Вила си намери майстора

Сензационното начало на сезона за Астън Вила и четирите следващи победи накараха почитателите на клуба от Бирмингам да мечтаят, само че през днешния ден съставът на Дийн Смит беше свален на земята от Лийдс. С хеттрик на Патрик Бамфорд новакът в Премиър лийг реализира впечатляващ триумф с 3:0 на " Вила Парк " и към този момент е трети в класирането, изпреварвайки по голва разлика първенеца Ливърпул.

Лийдс показва най-хубавото от стила на Марсело Биелса - безмилостна преса, доста придвижване и непрекъснати офанзиви. Гостите бяха по-добрият тим от самото начало, само че не съумяха да поведат преди почивката. След нея обаче таранът Бамфорд се развихри и вкара три гола за 19 минути. Това е втори хеттрик в кариерата на 27-годишния футболист, а първият беше с екипа на Мидълзбро против настоящия му отбор.

Премиър лийг 6 кръг, петък 23 октомври  Астън Вила 0:3краен резулат  Лийдс Юнайтед