Сент Етиен спря негативната си серия от десет поредни мача

...

Ужасен ден за нападател на Тулуза

Сент Етиен спря отрицателната си серия от 10 следващи мача във френската Лига 1 без победа, надделявайки Тулуза като хазаин с 2:0. Последният триумф на "зелените " преди този момент пристигна през октомври против Метц с 3:1. Мачът бе призрачен за Тулуза, само че ще остане сигурно подобен за нападателя на домакините Анди Делор. Нападателят на гостите извърши дузпата в 41-ата минута, откакто спъна Джонатан Бамба в наказателното поле, с цел да може Берич да поведе домакините напред за 1:0. На всичкото от горната страна съдията на срещата Лесаж му подвигна и жълт картон. През втората част Делор се конфронтира със собствен съотборник. Макс Градел трябваше да извърши директен свободен удар за гостите от преференциална позиция, само че двамата се скараха преди самото му осъществяване, в спор кой да нанесе удара. В този миг като че ли треньорът на Тулуза Паскал Дюпра видя задоволително от своенравните дейности на своя нападател и го размени в 58-ата минута, пускайки в игра Корантен Жан. Делор приключи срещата с два неточни удара по посока противниковата врата и нежеланите 55,6% точни пасове, като общата численост на подаванията му бе едвам 9.