Сенегал стигна елиминациите на Мондиал 2022 след победа с 2:1

...

Сенегал би Еквадор и продължава напред с Нидерландия

Сенегал стигна елиминациите на Мондиал 2022 след победа с 2:1 над Еквадор. Така африканският първенец приключи на второ място в групата си.

Първи е отборът на Нидерландия, спечелил предстоящо с 2:0 над Катар. Лалетата имат седем точки, Сенегал – шест. Еквадор е трети с четири точки, домакините – последни без извоювана точка. Тимовете ще научат противниците си по-късно довечера, когато се играят мачовете от група В. В нея са Англия, Съединени американски щати, и Уелс.

Сенегал поведе в края на първото полувреме посредством Исмаила Сар, който вкара от дузпа. Еквадор изравни посредством Мойсес Кайседо в 67-ата минута. Малко по-късно обаче капитанът Калиду Кулибали вкара за 1:2. Любопитно е, че и трите гола бяха дело на футболисти, играещи в Англия. Сар е от Уотфорд, Кайседо – от Брайтън, Кулибали – от Челси..

Нидерландия победи Катар след попадения на Коди Гакпо и Френки де Йонг. Гакпо към този момент има три гола в три мача на международните финали.

Източник: flashnews.bg