Сенегал победи Еквадор с 2:1 в мач от група А

...

Сенегал победи Еквадор с 2:1 и се класира на 1/8-финалите на Световното първенство

Сенегал победи Еквадор с 2:1 в мач от група А на Световното състезание по футбол в Катар. По този метод първенецът на Африка приключи на второ място в крайното класиране и продължава на 1/8-финалите в надпреварата. Капитанът Салиду Кулибали вкара победното попадение в 70-ата минута. Преди това Исмаила Сар даде задатък на Сенегал от дузпа, а Мойсес Кайседо изравни за Еквадор.

Сенегал започва доста мощно срещата и още в 3-та минута Идриса Гей насочи компактен удар, който мина доста покрай дясната греда на вратата защитавана от Ернан Галиндес. Пет минути по-късно Булайе Диа се измъкна от отбраната, само че ударът му бе неакуратен.

В 12-та минута Илиман Ндиайе опитва удар от отдалеченост, като и в този миг Еквадор оцеля. Сенегал продължи да търси по този начин значимото попадение и в 24-та минута Исмаила Сар направи отличен пробив, който още веднъж приключи настрана от задачата. В 37-та минута и Пате Сис пропиля отличен късмет, а еквадорците не можеха да намерят метод да противодействат на своя противник.

В 43-та минута Исмаила Сар бе фаулиран в наказателното поле и френският арбитър Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Сенегал. Потърпевшият застана зад топката и даде задатък на своя тим-1:0.,

След подновяването на играта Еквадор излезе надалеч по-мотивиран, само че мъчно доближаваше до благоприятни условия пред Едуард Менди. Представителят на Южна Америка въпреки всичко съумя да изравни резултата при първата си по-сериозна заплаха. След центриране от корнер Феликс Торес отклони с глава към Мойсес Кайседо, който от непосредствена непосредственост прати топката в мрежата на Менди.

120 секунди по-късно Сенегал завоюва фаул наоколо до наказателното поле на Еквадор. Последва центриране, което затрудни отбраната, а Калиду Кулибали пръв стигна до отбитата топка и даде нов задатък на Сенегал.

В 77-ата минута Естрада от Еквадор насочи акробатичен удар от въздуха, само че топка попадна право в ръцете на Менди.

До края на срещата до смяна на резултата не се стигна.

Световно състезание по футбол Катар 2022, среща от втория кръг в група А:

Еквадор – Сенегал 1:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Исмаила Сар 44-дузпа, 1:1 Мойсес Кайседо 68, 1:2 Калиду Кулибали 70

Жълти картони: Идриса Гей (Сенегал)

Главен арбитър: Клеман Тюрпен (Франция)

стадион " Халифа ": 44 569 фенове

сформира:

Еквадор: Ернан Галиндес, Первис Еступинан, Пиеро Инкапие, Феликс Торес, Анхело Пресиадо (85-Джаксън Поросо), Карлос Груесо (46-Хосе Сифуентес), Алън Франко (46-Жереми Сармиенто), Мойсес Кайседо, Гонсало Плата, Енер Валенсия, Майкъл Естрада (64-Джоркаеф Реаско)

Сенегал: Едуар Менди, Абду Диало, Исмаил Якобс, Калиду Кулибали, Юсуф Сабали, Папе Гей, Пате Сис (75-Нампали Менди), Идриса Гей, Илиман Ндиайе (75-Бамба Денг), Исмаила Сар, Булайе Диа (90+5 Папа Сисе)