Селтик си осигури три златни точки във Висшата лига на

...

Селтик триумфира в голямото дерби на Шотландия срещу Рейнджърс

Селтик си обезпечи три златни точки във Висшата лига на Шотландия, откакто победи с 2:1 вкъщи в дербито против безконечния противник Рейнджърс в 21-ия кръг.

Резултатът бе открит от Бернардо с гол в 25-ата минута, а домакините резервираха преимуществото от 1:0 на полувремето.
 Снимка 647670
Източник:

Още във втората минута на второто полувреме Фурухаши означи необикновен гол за 2:0, а макар обстоятелството, че Рейнджърс остана с състезател по-малко в 71-ата минута, Таверние съумя да понижи резултата на 2:1 в 88-а минута с следващия си шедьовър от директен свободен удар. В добавеното време Селтик потрепери, само че въпреки всичко удържа преднината си и взе скъпите 3 точки.
 Лутън - Челси 2:3 в мач от Висшата лига
Нов вманиачен мач с марка " Лутън ": Челси подчини " шапкарите " в зрелищен конфликт

Ето по какъв начин се разви дуелът

С тези три точки Селтик усили преднината си пред Рейнджърс на върха на таблицата до осем точки, само че " сините " имат два мача по-малко от съперниците си.