Селтик победи с 3:0 като гост Абърдийн и спечели титлата

...

Хегемония: Селтик с осма поредна титла в Шотландия

Селтик победи с 3:0 като посетител Абърдийн и завоюва купата във Висшата лига на Шотландия за осма поредна година.

Нападателят Джеймс Уилсън изпусна два ранни шанса да изведе "доновете " напред в резултата, само че по-късно воденият от мениджъра Нийл Ленън тим контролираше събитията на терена. В 40-ата минута Калъм Макгрегър центрира и Микаел Лустиг от близко даде задатък в интерес на "зелено-белите ".
Осем минути след почивката Йозо Симунович с глава също се разписа след нова асистенция на Макгрегър.

Две минути преди приключване на постоянното време нападателят Одсон Едуард оформи класическия триумф за гранда от Глазгоу.

Отборът на Селтик, който има 11 следващи мача без проваляне във всички шампионати, стана първенец в Шотландия за 50-ти път. "Зелено-белите " са с 84 точки и са недостижими на върха единствено два кръга преди края на шампионата.

Селтик към този момент завоюва купата на Лигата, а на 25 май играе край за купата на Футболната асоциация против Хартс. Ако победи и в този мач, воденият от Нийл Ленън отбор ще завоюва трети пореден требъл на домашната сцена./БТА