Селтик победи Гласгоу Рейнджърс в Олд Фърм дерби с 3:2

...

Селтик взе дербито с Рейнджърс в шоу с пет гола

Селтик победи Гласгоу Рейнджърс в Олд Фърм дерби с 3:2 в мач от 31-ия кръг на шотландското състезание. По този метод два кръга преди края на постоянния сезон „ зелено-белите “ събират 88 точки, до момента в който Рейнджърс е с осем по-малко.

Селтик излезе напред в резултата в 26-ата минута, когато Матю О‘Райли сервира топката на Кього Фурухаши и той я заби зад Алан МакГрегър.

В последната минута от постоянното време Джеймс Таверние извърши по великолепен метод директен свободен удар и остави вратаря на място – 1:1.

В 62-ата минута домакините осъществиха второ попадение. Жота изведе Кього Фурухаши, който показва самообладание и осъществя втория си гол в срещата.

11 минути по-късно Селтик стигна и до трети гол. След неточност в отбраната на Рейнджърс Жота излезе на стрелкова позиция и повиши на 3:1.

В 79-ата минута Борна Баришич центрира към Джеймс Таверние, а той съумя да засече в мрежата за крайното 3:2.
Източник: novsport.com