Селта Виго записа инфарктна победа в гостуването си на Реал

...

Селта взе жизненоважна победа в Севиля след страхотно голово шоу срещу Бетис

Селта Виго записа инфарктна победа в гостуването си на Реал Бетис с 4:3 в същински трилър от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата мина през голям брой обрати, а драмата остана до последния съдийски сигнал.

Гостите първи поведоха в резултата посредством Йорген Странд Ларсен още в шестата минута, само че по-късно позволиха поврат след головете на Хуанми в десетата и на Серхио Каналес в 23-ата минута.

Селта обаче съумя да възвърне равенството още преди почивката посредством Габриел Вейга в 42-ата минута.

След почивката головото шоу продължи. Габриел Вейга даде нов задатък на отбора от Виго в 56-ата, а в 70-ата минута Дзоузеф Айду вкара за 2:4.

Бетис се върна в дуела в 84-ата минута, когато Набил Фекир осъществя точна дузпа.

До края на дуела нови попадения не паднаха, само че нервите взеха връх в добавеното време, което продължи цели 13 минути. Тогава основният арбитър Карлос Дел Серо Гранде на няколко пъти сподели жълт картон на футболисти от двата тима и даже изгони Луис Енрике за удар без топка против Яго Аспас.

В последна сметка Селта записа извънредно значим триумф в борбата за своето оцеляване. Тимът от Виго към този момент заема 11-ото място с 23 точки, само че остават покрай рисковата зона – единствено на четири от първия отбор под чертата Кадис. Бетис пък остава на шестата позиция с 31 точки, на четири от четвъртия Атлетико Мадрид. В идващия кръг Селта приема точно „ дющекчиите “, до момента в който севилци, които записаха второ следващо проваляне, гостува на Алмерия.