Селта Виго и Кадис завършиха наравно 1:1 в двубой от

...

Селта изпусна победата срещу 10 от Кадис

Селта Виго и Кадис приключиха наедно 1:1 в дуел от 15-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на " Естадио Балаидос ".

" Селтиняс " съумяха да измъкнат единствено точка, макар че от 33-ата минута играха с човек повече, откакто Виктор Чуст Гарсия бе изпъден с пряк червен картон.

Преди това гостите към този момент бяха повели в резултата, с помощта на Крис Рамос (16`). След неуморни опити да отбележат гол, домакините в последна сметка съумяха да изравнят, откакто Йорген Странд Ларсен (57`) се разписа към средата на второто полувреме.

След шестото си тъждество за сезона и второ следващо Селта е на 18-ото място в класирането, на две точки под избавителното 17-о място, на което е Майорка. Кадис записва също шесто тъждество и второ следващо, като е на 16-ата позиция.