Селта и Атлетик Билбао завършиха при равенство 0:0 в мач

...

Селта и Атлетик Билбао със скучно равенство

Селта и Атлетик Билбао приключиха при тъждество 0:0 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

Гостите имаха преимуществото през първото полувреме, само че баските не съумяха да материализират опциите си.

В 21-ата минута Раул Гарсия падна в наказателното поле след прикосновение със бранител на домакините, само че сигнал за дузпа не последва.

Девет минути по-късно Алехандро Беренгер насочи рисков изстрел, само че топката мина около дясната греда.

Двата отбора предложиха равностойна борба през второто полувреме, само че попадение в една от двете порти не бе осъществено и точките бяха поделени.

По този метод Атлетик Билбао пропусна опцията да измести Селта и да се настани наоколо до европейски изход. Двата отбора оставан с еднакъв брой точки – 24 и разделят деветата позиция в класирането.