Селесао разби тима на Южна Корея с 4:1, като всичките

...

Селесао гази хюндаите, чака шахматистите

Селесао разруши отбора на Южна Корея с 4:1, като всичките голове за бразилците падната в първата част, а хюндаите върнаха едно попадение във втората.

Така селесао ще излезе против Хърватия на четвъртфинал, откакто шахматистите матираха след дузпи коравия отбор на Япония.

Винисиус Жуниор откри още в 7-ата минута, Неймар удвои от дузпа в 13-ата.

Ричарлисон направи класика в 29-ата, Лукас Пакета се разписа шест минути по-късно.

Това е едвам вторият път, в който Бразилия вкарва четири гола в първото полувреме на мач от международно състезание. Първият път е против Мексико през 1954 година

С гола си от дузпа пък Неймар е единствено на едно попадение от върха на краля на футбола Пеле – за попадения с отбора на златистите.

В 7-ата минута Бразилия излезе напред в резултата.

Рафиня нахлу в наказателното поле сред няколко футболиста на Южна Корея.

Той потърси собствен съотборник с остро подаване в пеналтерията.

Топката стигна до Винисиус Жуниор, който резервира самообладание и прати топката във вратата на корейците!

В 11-ата Ричарлисон стигна първи до топка в наказателното поле и бе изритан от корейски защитник.

Неймар матира по необикновен метод стража на Южна Корея – 2:0.

Алисон Бекер пък трябваше да направи феноменално избавяне в 17-ата минута, с цел да опази мрежата си суха, след доста мощен удар от футболист на Южна Корея.

Ударът бе от сериозна отдалеченост, само че попадна в горния ляв ъгъл на вратата.

Стражът на селесао обаче сподели страхотна реакция и извади топката.

Последва още един удар от корейците, който този път мина високо над напречната греда.

Темпото несъмнено спадна по-късно, като Бразилия продължи да управлява топката и след 20 минути игра.

В 24-ата Лукас Пакета прати рисково центриране в наказателното поле на Южна Корея, а стражът – Ким Сун-Кю, излезе неубедително и боксира топката.

Ричарлисон си пое топката технично с глава и потегли да пробива.

Последва триходова композиция с Пакета и Тиаго Силва, като вторият изведе нападателя самичък против вратаря на Южна Корея.

Ричарлисон прати топката около стража по земя – 3:0 в 29-ата минута.

Кошмарът за корейците стана още по-голям в 36-ата минута, когато Неймар изведе Винисиус Жуниор в наказателното, а той копна топката към бялата точка за осъществяване на дузпи.

Там беше Лукас Пакета, който стреля от въздуха и прати топката за четвърти път в мрежата на Южна Корея.

В добавеното време на първото полувреме Ричарлисон сподели скорост и самичък стигна до наказателното поле с пробив отдясно. Той опита самичък да приключи ситуацията, само че ударът му бе избавен.

Второто полувреме смъкна оборотите, като Южна Корея опита всичко по силите си.

В 62-ата минута Неймар изведе Рафиня в наказателното поле, а той си бутна топката и се освободи, с цел да стреля. Изстрелът му обаче попадна в тялото на вратаря.

Южна Корея бе най-близо до гола в 69-ата минута, когато нападателят на отбора – Чо, падна пред голлинията след конфликт в наказателното поле на Бразилия.

Последва удар от различен футболист на Южна Корея, който бе отразен от Алисон и попадна в тялото на падналия Чо, който обаче бе в засада.

Корейците стигнаха до почетно попадение в 76-ата минута.

Сюнг-Хо Пайк стреля от въздуха, откакто топката бе избита при центриране в наказателното поле на Бразилия. Никакъв късмет за Алисон след рикошет в тялото на футболист на селесао.

Въпреки голямото си предимство, златистите демонстрираха съществени пробойни в отбрана, които могат да бъдат употребявани от шахматистите на четвъртфинала.
Източник: plovdiv-online.com